اخبار ملک و مسکن

آشنایی با خرید و فروش ملک

آشنایی با خرید و فروش ملک

آشنایی با خرید و فروش ملک

آشنایی با خرید و فروش ملک

 

خرید و فروش ملک

خرید و فروش ملک پدیده ایی می باشد که باید در مورد آن اطلاعات دقیقی داشته باشیم تا از فرآیند خرید و فروش ملک متضرر نشویم و از خرید و فروش ملک رضایت کامل داشته باشیم با توجه به مقاله ایی که تقدیم حضورتان می کنیم اطلاعات شما در این زمینه بیشتر می شود و مسلما انتخاب درست تری پیش رو خواهید داشت.
نکاتی که باید در خرید و فروش ملک به آن توجه داشت؟
قبل از خرید ملک باید به این نکته توجه داشته باشیم ملکی که میخریم سرمایه ما می باشد و باید قبل خرید به آن نگاه راهبردی داشته باشیم و به این فکر کنیم روزی بخواهیم ملک را به فروش برسانیم چقدر پیشرفت می کند و سود ما از خرید این ملک چقدر می باشد. به موقعیت ملک و همسایگان توجه کنید با راه های دسترسی ملک توجه کنید در فروش ملک مهمترین اصل راه های دسترسی می باشد.
به طور مثال عرض معبر 12 متری خواهان بیشتری نسبت به معبر 8 متری دارد.

راه های دسترسی در خرید و فروش ملک نقش کلیدی دارند.
همانطور که خدمتتان عرض شد قبل از خرید هر ملک موقعیت آن در آینده را تصور کنید تا هنگام فروش متضرر نشوید.
ملکی که آن را خریداری کرده اید سرمایه شماست در هنگام خرید بیشتر دقت کنید و همچنین از کارشناسان مشورت بخواهید.
موقع خرید ملک به سند آن دقت کنید.
به طور مثال برای خرید یک زمین علاوه بر اینکه به سند دقت می کنید باید قولنامه مادر را هم رویت کنید و از خریدار تحویل بگیرید زیرا قولنامه مادر به سند ارجحیت دارد, در زمین هایی که کلاهبرداری می شود چند سند صادر می شود و تقدم و تاخر سند حکم را مشخص می کند که نیازمند قولنامه مادر می‌باشد.
و همچنین هنگام فروش ملک هم باید دقت کنید, به طور مثال سند را زمانی انتقال دهید که تسویه حساب کامل انجام شده باشد و ترجیحا چک روز بگیرید.

برای خرید و فروش ملک به کجا مراجعه کنیم؟

برای خرید و فروش ملک به مشاورین املاک که کد رهگیری دارند مراجعه کنید, زیرا این مشاورین املاک را اتاق اصناف تایید کرده‌است و می توان در صورت بروز مشکل به آن ها مراجعه کرد همچنین هنگام تنظیم قولنامه به سر برگ قولنامه توجه کنید و چک کنید که مهر تایید اتاق اصناف را دارد یا خیر؟
همچنین شما می توانید با استفاده از نرم افزار های اینترنتی ملک را انتخاب کنید و همچنین ملک خود را به فروش برسانید.
در صورت انجام این معاملات توجه کنید هیچ وجهی را رد بدل نکنید و در صورت تایید خرید و فروش نزد یک مشاور املاک دارای کد رهگیری بروید و قولنامه را تنظیم کنید.
با خرید و فروش ملک در سایت ها و نرم افزار های اینترنتی شما دایره انتخاب بیشتری دارید و می توانید به وسیله عکس و فیلم فایل های بیشتری رویت کنید همچنین مشاورین املاک فایل‌های خوب خود را در این سایت ها و نرم افزار ها قرار می دهند.
به طور مثال شما در چند ساعت می توانید حدود 50 فایل را بررسی کنید مسلما با توجه به سرمایه و قدرت خریدتان فایل های مناسب خود را انتخاب و به بازدید میدانی می روید این کار در وقت و زمان شما صرفه جویی می کند.
همچنین برای فروش هم می‌توانید همین کار را انجام دهید و ملک خود را در زمان کمتری به فروش برسانید و همچنین ملک مورد نظرتان را تعداد بیشتری از مشاورین املاک و مردم می بینند.
با این کار شما هزینه کمتری باید پرداخت کنید.
همچنین در خرید ملک با خانواده مشورت کنید زیرا بیشتر وقت خانواده در آپارتمان یا ویلای شما سپری می شود.

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید