آموزشها

اقدامات کلیدی در توسعه بازاریابی املاک دیجیتالی(2)

اقدامات کلیدی در توسعه بازاریابی املاک دیجیتالی(2)

اقدامات کلیدی در توسعه بازاریابی املاک دیجیتالی(2)

اقدامات کلیدی در توسعه بازاریابی املاک دیجیتالی(2)
همانطور که در اخر مقاله قبلی بیان کردیم ، به دلیل حجم زیاد این مقاله را دو قسمت کرده در اختیارتان قرار دادیم.امیدواریم لذت برده و این مقاله از بانک املاک خیاوی برای شما مفید باشد.
۴. بازاریابی املاک در شبکه­‌های اجتماعی

املاک و دیجیتال مارکتینگ

اگر یک بازاریاب متخصص در زمینه ملک و زمین باشید این نکته را به خوبی می‌­دانید که این نام و برند شماست که می­‌فروشد. به جرات می‌­توان گفت، راهی بهتر و مطلوب‌تر از شبکه­‌های اجتماعی برای معرفی نام و تجارت خود ندارید. از طریق ایجاد صفحات در شبکه­‌های اجتماعی نه تنها می­‌توانید با ساکنین شهر و منطقه‌­ای که در آن به خرید و فروش آپارتمان و زمین مشغولید در تعامل باشید، بلکه از این طریق پلی برای آشنایی با مشتری احتمالی که قرار است در شهر شما در حوزه املاک و مستغلات سرمایه­‌گذاری کند آشنا می‌­شوید.

اینستاگرام، توییتر و لینکدین به ترتیب کانال‌های انتقالی مناسب و مهمی در استراتژی‌های دیجیتال مارکتینگ مسکن به شمار می­‌روند. در اولین قدم شروع کنید به تولید محتوا و نوشتن یادداشت­‌های کوتاه در مورد فایل‌های ملکی، مسائل حقوقی حوزه املاک، طریقه صحیح نوشتن مبایعه­‌نامه و قراردادهای ملکی، مدارک مورد نیاز، انواع و اقسام سندهای ملکی، اصطلاحاتی که باید در هنگام معاملات خرید و فروش یا اجاره ملک مسکونی و تجاری.

از این طریق هم مخاطبان خود را آموزش داده‌­اید و هم تبدیل خواهید شد به منبعی مرجع و قابل اعتماد برای پاسخ به برخی پرسش­‌های جستجوگران، آنها که شاید مشتریان بالقوه باشند. در مرحله بعد باید سعی کنید تا از طریق این شبکه‌­ها با مخاطبان ارتباط مستقیم برقرار کنید.

ممکن است شخصی در مورد اجاره‌­نامه خود دچار مشکلات حقوقی شده باشد و آن را در زیر یکی از پست­‌های شما طرح کند. حتما به سوال او پاسخ دهید. حتی اگر اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، تحقیق کنید و تا جایی که می‌­توانید راهنمایی‌ش کنید. به احتمال قریب به یقین این مخاطب برای معاملات بعدی خود شما و مشاور املاک‌­تان را به خاطر خواهد سپرد.

باید بدانید که از این طریق شما به جامعه بزرگ­‌تری نیز خدمت کرده‌­اید و صرفا به فکر منفعت خود نبوده‌اید. ارتقای سطح دانش جامعه مشتریان یا متقاضیان، باعث خلق ارزش می‌گردد. این موضوع منجر به اعتماد و ارتقای تعاملات خواهد شد. توسعه بازاریابی املاک به وسیله دیجیتال مارکتینگ متضمن حضور حساب شده در شبکه‌هاست.

تولید محتوای ویدئویی از ساختمانی که برای فروش سپرده شده است، فیلم کوتاه آموزشی از قوانین مربوط به شارژ ساختمان و مجتمع­‌های مسکونی، معرفی یک دقیقه‌­ای کارکنان و کارشناسان فروش آژانس و … همه و همه دیده شده و در بهبود برندینگ شما موثر خواهند بود.

از تمامی موردهای خرید و فروش یا اجاره اپارتمان، خانه ویلایی، زمین و واحدهای تجاری عکس و فیلم تهیه کنید و به همراه مشخصات در صفحه اجتماعی خود منتشر کنید. حتما دقت کنید که باید بتوانید از الگو ها نامتعارف اما استاندارد و جذاب برای جلب توجه استفاده کنید. از این طریق شما یک کاتالوگ فروش دیجیتال تهیه کرده‌­اید که بازدید کننده­‌های زیادی خواهد داشت. بدون آن­که هزینه هنگفتی  را رقم بزند.

۵. کانال‌های اجتماعی و اینفلوئنسر مارکتینگ

شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی ملک

بازاریابی دهان به دهان دیگر فقط به ملاقات و گفتگوی حضوری افراد با یکدیگر محدود نمی­‌شود. رسانه­‌های اجتماعی بزرگ­ترین و تاثیرگذارترین نقش را در این حوزه ایفا می­‌کنند. این روش یکی از مهم‌ترین اقدامات برای فروش ملک و توسعه بازاریابی املاک به وسیله دیجیتال مارکتینگ است.

افراد مشهور و صفحات پربازدید معتبر یا به نوعی همان اینفلوئنسرها می توانند تاثیر بسزایی در معرفی تجارت شما داشته باشند. اما برای بازاریابی و برندسازی در حوزه املاک باید از کدامیک از آنها استفاده کرد؟ اینفلوئنسرهای مشهور که در حوزه وسیعی از مخاطبان کار می­‌کنند و یا اینفلوئنسرهای تاثیرگذار با جایگاه ویژه که در حوزه کوچک­تری از مخاطبین فعالیت دارند؟

باید بگوییم هردوی این گروه می­‌توانند برای شما موثر باشند. فقط کافی است در هر زمان مخاطب هدف خود را بشناسید. بر اساس پروژه یا فایل‌های ملکی خود استراتژی تدوین کنید. اینکه تبلیغ کننده چه باید بگوید؟ برای چه طیفی از مشتریان؟ آیا بیشتر باید بر روی خانم اثر داشته باشد؟ دیگر دوران تبلیغ‌های کیلویی به سر آمده است. هر کانال تبلیغاتی را باید بتوان دقیق بررسی کرد.

اگر به دنبال چیدن استراتژی­ برای فروش واحدهای یک مجتمع آپارتمانی هستید، باید کدام اینفلوئنسر یا صفحه اجتماعی را انتخاب کنید؟ کدامشان به شخصیت برند شما نزدیک‌تر هستند؟ بهترین تاثیرگذاری را افرادی خواهند داشت که بیش­ترین ارتباط را با کمپین شما برقرار کنند.

در بازاریابی املاک و مستغلات باید به این نکته توجه کنید که افراد متخصص در حوزه ملک یا کارشناسان اقتصادی سرمایه­‌گذاری در این حوزه می­‌توانند بسیار موثر عمل کنند. به طور مثال می توانید با افراد متخصص در حوزه‌های مرتبط که ممکن است حوزه محدودتری از مخاطبین را نیز داشته باشند بخواهید تا در یک لایو مشترک با شما و یا گذاشتن ویدئویی در صفحه خود به تحلیل مسائل و آمار معاملات سال گذشته و مقایسه با سال جدید بپردازد. تاثیر شگرف آن را خواهید دید!

۶. ارتباط با مشتریان ملکی را مدیریت کنید(CRM)

بازاریابی املاک از طریق دیجیتال مارکتینگ

نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری از اصلی‌­ترین ابزارها برای مدیریت یک مشاور املاک و مستغلات به شمار می­‌رود. زیرا سبب رشد فرصت­‌ها، به حداقل رساندن خطرها و نارضایتی‌­ها و در نهایت حداکثر شدن درآمد خواهد شد.

فناوری CRM یک سیستم سازمان یافته است که برای شما به عنوان property marketer و فروشنده مسکن می­‌تواند راهنمای تجارت مناسبی باشد. داده­‌های مشتری در آن ذخیره می­‌شود که این اطلاعات باید حاوی جزئیات از مشتریان شما باشد.

شما از طریق این سیستم می‌­توانید قراردادها و معاملات خود را نیز مدیریت کنید و بهره‌­وری آن را بهبود دهید. به طور کل موفقیت و سودآوری در بازار مسکن و مستغلات نیازمند روابط مستمر و مناسب با مشتریان است. و این تنها در صورتی محقق خواهد شد که شما به یک سیستم یکپارچه مدیریت مشتری دسترسی داشته باشید.

از طریق نرم افزار CRM داده‌­های مربوط به اطلاعات شخصی و معاملات مشتریان را ذخیره و نگه داری کنید. بدیهی است وقتی در حوزه بزرگی از معاملات مسکن قرار بگیرید ثبت و نگه‌داشت همه اطلاعات به هیچ روش دیگری منطقی نخواهد بود. ثبت این اطلاعات از همان ابتدا، یک فایل کامل و سازماندهی شده برای رشد در اختیارتان قرار خواهد داد.

اعتماد از مهم‌­ترین عوامل در رشد بازاریابی شما در حوزه املاک است. هنگامی که همه اطلاعات مربوط به مشتری و معاملات را به طور یکپارچه داشته باشید، همیشه آماده پاسخگویی مناسب به سوالات مشتری خواهید بود.

غیر از آن می‌­توانید بخشی را به عنوان مخاطب هدف طراحی کنید. از کاربرانی که در شبکه­‌های اجتماعی و یا وبسایت به تجارت­‌تان علاقه نشان می‌­دهند و مشارکت دارند لیستی تهیه کنید و در آینده برای تبدیل آنها به مشتری واقعی استفاده کنید.

فراموش نکنید که شما همواره باید روابط پایدار با مشتریان خود ایجاد کنید. با جمع‌اوری داده‌ها می‌توانید موضوعات مورد علاقه و عمومی مخاطب یا اخبار را در اختیار او قرار دهید. غیر از آن شما می‌توانید با برگزاری مسابقات، ارسال کارت‌های تبریک و مناسبتی برای مشتریان اقداماتی کوچک اما تاثیرگذار انجام دهید.

با این کار مخاطب خود را به مشتری وفادار و متعصب به نام تجاری و مججموعه خودتان تبدیل خواهید کرد. CRM یک بستر مناسب برای دسته­‌بندی نیز فراهم خواهد کرد. می­‌توانید مشتریان را به مناطق مختلف خرید، یا املاک را در دسته‌­های تجاری و مسکونی، و یا مشتریان خرید و فروش و یا اجاره نیز تقسیم بندی کنید. البته شاید برای شروع استفاده از گوگل شیت کفایت کند اما حتما برای توسعه آن برنامه‌ای لازم است.

۷. هدف قرار دادن مشتری بالقوه ملک

فروش ملک و توسعه بازاریابی املاک به وسیله دیجیتال مارکتینگ

توسعه بازاریابی ملک به وسیله دیجیتال مارکتینگ با روش ریتارگتینگ (Retargeting)؛ هنگامی که مخاطب با نام و برند شما و نوع فعالیت­‌تان در حوزه مسکن آشنایی پیدا کرده است، ۷۰ درصد شانس بالاتر برای آنکه مشتری بالفعل شما شود وجود خواهد داشت.

بهتر است لیست کاملی از مشتریانی داشته باشید که قبلا به دفتر مشاور املاک شما مراجعه کرده‌­اند و یا با کارشناسان فروش شما از طریق تلفن و یا وبسایت در تماس بوده‌­اند. در این صورت به راحتی می­‌توانید تبلیغات خاص و مرتبط را به مخاطب قبلی ارائه دهید و شانس تبدیل شدن آنها به مشتری را حداکثر کنید.

 

ختم کلام

تبدیل شدن به یک آژانس موفق و قدرتمند در زمینه فروش اپارتمان،ویلا،زمین و … به استراتژی، وقت و تعهد کافی نیاز دارد. وقتی چشم انتظار رشد فروش خود هستید یا اگر می خواهید تاثیر شگرفی بر روی بازار حوزه خود بگذارید باید پیشتاز باشید و باید ارزش خلق کنید؛ پس باید تصمیمات درست و به موقع بگیرید.

صنعت املاک و مستغلات به طور مداوم در حال تغییر است. سرمایه‌­گذاران و نمایندگان این حوزه برای پیشی گرفتن در این رقابت باید اطلاعات خود و استراتژی‌­های خود را مدام به روز رسانی کنند. اگر از آخرین روش‌های بازاریابی مطلع نباشید تنها کاری که خواهید کرد اتلاف وقت و انرژی در این حوزه است.

با پیشرفت و بکارگیری خلاقانه متد‌های دیجیتال مارکتینگ مسکن به زودی رقبای جدید جایگاه شما را خواهند گرفت و از دور رقابت به سادگی خارج خواهید شد. استراتزی و برنامه marketing مناسب خود را پیدا کنید و به صورت یکپارچه در فضای دیجیتال ظاهر شوید.

فروش ملک و توسعه بازاریابی املاک از طریق دیجیتال مارکتینگ را به طور جدی پیگیری کنید. از فکر کردن خارج از چارچوب­‌های سنتی نترسید و همیشه به دنبال راهکارهای جدید برای بهبود کسب و کار خود و کارایی آن باشید.

در پایان، شما می توانید برای مطالعه مطالب مرتبط با این حوزه به مجله انلاین خیاوی مراجعه کنید.

 

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید