آموزشها

نکات مهم در خصوص طراحی و دکوراسیون آشپزخانه کوچک(قسمت1)

نکات مهم در خصوص طراحی و دکوراسیون آشپزخانه کوچک(قسمت1)

نکات مهم در خصوص طراحی و دکوراسیون آشپزخانه کوچک(قسمت1)

نکات مهم در خصوص طراحی و دکوراسیون آشپزخانه کوچک(قسمت1)

 

طراحی و دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک به سبب تغییر سبک زندگی و سکونت در خانه‌های جمع و جورتر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. به هر ترتیب، اینطور به نظر می‌رسد آشپزخانه یکی از کلیدی‌ترین مکان‌های داخلی یک ملک آپارتمانی یا ویلایی برای بیشتر افراد خانواده و مخصوصا خانم‌هاست. بسیاری از خانم‌ها وقت بیش‌تری را در این بخش می‌گذرانند.

با توجه به کوچک شدن متراژ آپارتمان‌ها احتمالا سهمی که به این فضا اختصاص یافته هم کمتر خواهد شد؛ بنابراین مهم است که نکات خاصی را در خصوص طراحی و دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک مدنظر قرار دهیم.

۱. کابینت آینه کاری شده

اساسا این نوع از کابینت‌کاری در ایران خیلی باب نیست. در مقابل اما طراحان فرانسوی در بسیاری از پروژه‌های طراحی و دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک از این ایده استفاده می‌کنند. در حالت کلی استفاده از آینه، با درک ظرافت به کارگیری در قاب یا قالب‌های متناسب می‌تواند فضای محدود را بزرگ‌تر نشان دهد. در خصوص آشپزخانه‌های کوچک نیز استفاده از آینه‌هایی که شبیه پرده‌های ونیزی هستند، به همراه کابینت‌هایی با طیف رنگ دودی می‌تواند ایده قابل توجهی باشد.

طراحی و دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک

۲. از طراحی و به کارگیری قفسه‌های باز غافل نشوید

قفسه‌های باز در فضای تنگ و محدود، مخصوصا در آشپزخانه‌های کوچک آپارتمانی ایده نابی‌ به شمار می‌رود. جدای از فضای بهینه، به لحاظ زیبایی، طراحی و دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک با چنین اجرایی می‌تواند ترکیب‌بندی بسیار زیبا و دلچسبی را به آشپزخانه شما دهد. ضمن اینکه هزینه زیادی ندارد و آنچه اهمیت دارد، انتخاب متریال چوب یا mdf به همراه رنگ آن است.

طراحی قفسه‌های باز

۳. استفاده از کاغذ دیواری به عنوان آستر

به هنگام طراحی و دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک، توجه و پرداخت به جزییات می‌تواند آشپزخانه یک واحد مسکونی را بدل به فضایی فرح بخش کند. استفاده از کاغذ دیواری‌های خاص، با طرح و رنگ جذاب در داخل کابینت‌ یا کمد‌های نصب شده، می‌تواند ساختار بصری آشپزخانه را در جزییات تحت تاثیر قرار دهد.

استفاده از کاغذ دیواری به عنوان آست

۴. صندلی مناسب

فضای محدود آشپزخانه‌های کوچک یعنی توجه به ابعاد و درک طراحی دقیق‌تر. استفاده از صندلی‌های چوبی کوچک چه تاشو و چه ثابت می‌تواند الگوی خوبی برای پیاده سازی باشد. ایجاد یک فضای دلنشین خودمانی برای صرف صبحانه یا یک میان وعده. برای تاثیر بیشتر و بهتر حتما به ترکیب‌بندی اجزا و رنگ‌های آشپزخانه توجه کنید. نکته مهم این است: در زمان طراحی و دکوراسیون آشپزخانه‌های کوچک، انتخاب‌ها هرچه ساده تر بهتر!

صندلی مناسب آشپزخانه

 

۵. پنجره‌های سراسری

اجازه بدهید این یک مورد را کمی ویژه و خاص تلقی کنیم. این مورد بیش از هرچیز به قریحه طراحان خانه‌های ویلایی بستگی دارد و از طرفی در گرو نیاز مالک خانه است. زمانی که در پلان طراحی خانه‌های ویلایی به هر دلیلی فضای محدود برای اختصاص به آشپزخانه داریم، استفاده از دیوارهایی که سراسر پنجره دارند زیبایی و تاثیر خارق‌العاده‌ای بر محیط داخلی خواهد گذاشت.

دیوار پنجره‌ای

۶. کشوهای آشپزخانه

شاید این مورد بدیهی‌ترین نکته در طراحی کابینت برای آشپزخانه‌های کوچک آپارتمان‌ها باشد. کشوها می‌توانند خیلی هوشمندانه و با توجه به نیاز شما طراحی و تعبیه شوند. حتما با طراح مشورت کنید. این موضوع به سبک و سیاق زندگی شما نیز مربوط است. اما در کل، جانمایی و ایجاد فضا برای جاسازی مهم‌ترین موضوع برای بهینه‌تر کردن فضای آشپزخانه‌های کوچک است.

کشوهای آشپزخانه

برای خواندن ادامه مقاله و دیگر طراحی های اشپزخانه کوچک با بانک املاک مشکین شهر همراه باشید.

 

 

منبع:https://www.khaneanzali.com/

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید