آموزشها

نکات مهم در خصوص طراحی و دکوراسیون آشپزخانه کوچک(قسمت2)

نکات مهم در خصوص طراحی و دکوراسیون آشپزخانه کوچک(قسمت2)

نکات مهم در خصوص طراحی و دکوراسیون آشپزخانه کوچک(قسمت2)

نکات مهم در خصوص طراحی و دکوراسیون آشپزخانه کوچک(قسمت2)

 

در مقاله قبلی 6 مورد از 14 نکاتی که در مورد طراحی و دکوراسیون آشپزخانه کوچک باید بدانید را نوشتیم و در این مقاله ادامه آن را برای شما عزیزان بانک املاک مشکین شهر جمع بندی کرده است.

۷. فضاهای فوقانی

به هیچ عنوان فضاهای فوقانی را فراموش نکنید.  استفاده از فضاهای کاذب یا پنهان که عمدتا قسمت‌های فوقانی‌اند تاثیر به سزایی در آشپزخانه‌های کوچک دارد. البته ممکن است کمی هزینه‌های طراحی و پیاده‌سازی را بیشتر کند.

فضاهای فوقانی

 

۸. کابینت به سبک کمد

کابینت‌هایی که به سبک و سیاق کمد‌های بلند طراحی می‌شوند به احتمال زیاد احساس فضای بزرگ‌تری را به ساکنین خانه منتقل خواهد کرد. این طراحی جدا از اینکه کلیشه‌ای نیست، به واسطه رنگ‌آمیزی مناسب می‌تواند جلوه بسیار دلپذیری را به فضای کوچک آشپزخانه دهد. این کمد‌ها درون خود ارگانایزر‌هایِ کاربردیِ متنوعی دارند. البته به فراخور نیاز شخصی خود می‌توانید به طراح کار، موارد مهم را گوشزد کنید.

کابینت به سبک کمد

 

۹. پالت‌های رنگی

حتما و قبل از پیاده‌سازی پلن طراحی برای آشپزخانه، تحقیق بیشتری در خصوص استفاده از پالت‌های رنگی داشته باشید. به طور کل، استفاده از رنگ‌های سفید، آبی و سبز می‌تواند فضای داخلی را تحت تاثیر قرار دهد. این سه رنگ، پالت‌های رنگی متنوعی دارند که با یک جستجو و بررسی نمونه‌ها، می‌توانید درک بهتری از موضوع داشته باشید.

رنگ آبی برای آشپزخانه

۱۰. روشنایی

ترکیب نور و فضا را حتما مد نظر قرار دهید. سه مورد مهم، یعنی پنجره، پرده و روشنایی به‌واسطه برق، می‌تواند فضای آشپزخانه کوچک شما را کاملا دلپذیرتر کند. به این نکته توجه کنید که استفاده از یک لوستر مدرن اما متناسب با ترکیب آشپزخانه چطور همه چیز را بهتر خواهد کرد.

روشنایی آشپزخانه

 

۱۲. پالت تک رنگ

انتخاب هوشمندانه یک پالت رنگی خاص و دلپذیر می‌تواند فضا را دگرگون کند. احتمالا ترکیب رنگ‌آمیزی و همبستگی رنگی بین بخشی از فضای هال و پذیرایی و وابستگی آن به آشپزخانه، علاوه بر اینکه فضا خانه را خاص‌تر و خواستنی‌تر خواهد کرد، ابعاد را هم بزرگتر نشان خواهد داد.

پالت تک رنگ اشپزخانه

۱۳. گوشه آشپزخانه

غالبا در طراحی آشپزخانه‌ها و فضاهای داخلی خانه‌های ایرانی، گوشه‌ها، گمشده پلان‌های اجرایی‌اند. حتما برای گوشه‌ها برنامه‌ریزی کنید. اگر تصمیم به ساخت یک خانه ویلایی در ابعاد کوچک دارید، به هنگام طراحی نقشه‌ یا مدل‌های اجرایی، حتما در خصوص آشپزخانه، گوشه‌های خانه را مدنظر قرار دهید. این موضوع می‌تواند فضای بسیار مدرن و دلپذیری را در ترکیب‌بندی دکوراسیون داخلی ایجاد کند.

گوشه آشپزخانه

 

۱۴. کابینت sky high

اجازه بدهید موضوع را پیچیده نکنیم و ساده‌تر بگوییم؛ این نوع کابینت بخشی از فضاهای آشپزخانه را درگیر می‌کند و به‌واسطه ارگانایزر‌های دخلی امکان جاسازی بسیاری از وسایل آشپزخانه را فراهم می‌آورد. به صورت کلی این نوع طراحی از پایین تا نزدیک سقف را در نقاطی از آشپزخانه پوشش می‌دهد که غالبا فضاهای خالی را با قفسه‌های باز اما ساده ترکیب می‌کنند که در نوع خود بسیار زیباست.

کابینت sky high

جمع‌بندی

به طور کلی مواردی مانند: کابینت آینه کاری شده، استفاده از قفسه‌های باز بر روی دیوار، استفاده از کاغذ دیواری به عنوان آستر کمد یا کابینت، صندلی‌های مناسب، دیوار پنجره‌ای برای خانه‌های ویلایی، توجه به کشوها، فضاهای فوقانی، توجه به نور و روشنایی، انتخاب پالت رنگی مناسب، بهینه کردن فضا با پرداخت به زوایا و گوشه‌های پلان خانه و طراحی کابینت‌هایی با تناسب بالا مثل کابینت‌های high sky می‌تواند تاثیر بسزایی در بزرگ‌نمایی و بهبود فضا در آشپزخانه کوچک شما داشته باشد.

در پایان برای مطالعه مقالات بیشتر در این خصوص به صفحه بانک املاک مشکین شهر مراجعه کنید. علاوه بر این برای بازدید از عناوین متنوع می‌توانید وارد قسمت مجله انلاین خیاوی شوید.

 

منبع:https://www.khaneanzali.com/

نوشته ها مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید