آموزشها, سلامتی

ژل رویال

ژل رویال چیست؟

ژل رویال عسل (یا شاه انگبین) که به نام های ژل سلطنتی ، ژل ملکه زنبور عسل در میان مردم شناخته شده است، یک ماده شیری رنگ است که فقط ملکه زنبور ها از آن بعنوان غذا استفاده می کند پس یک ماده بسیار قوی و محدود و با قیمت بالا می باشد.ژل سلطنتی عسل یک ماده بسیار پر انرژی و جزو مواد گرم بوده که دارای خواص درمانی زیاد است که برای درمان بسیاری از بیماری ها در طب سنتی استفاده می گردد.
ژل رویال خالصخواص درمانی ژل طبیعی دارای شرایط نگهداری خاصی می باشد و تمامی خواص درمان آن در ماندگاری محصول و نگهداری صحیح از آن می باشد. ژل رویال خیاوی را می توان یک معجزه طبیعی نام برد که کمک بزرگی به افزایش سیستم ایمنی بدن و محافظ بدن در مقابل بیماری ها انجام میدهد.
ژل رویال عسل در واقع ماده ای بود که در آن علاوه بر وجود شهد گیاهان مختلف، ترشح غدد زنبورهای عسل نیز وجود دارد لذا دارای ترکیب گیاهی و حیوانی بوده و خاصیت و فواید درمانی آن از عسل بسیار بیشتر و شگفت انگیز تر است.
ژل رویال یک ماده واقعا معجزه آسا است که علاوه بر بالابردن قدرت ملکه زنبور ها در انسان نیز قدرت و توانایی جسمی را بسیار زیاد می کند. این ژل حاوی 60 الی 70 درصد آب (ترشح غدد زنبور عسل)، 10 تا 16 درصد قند، 3 تا 6 درصد چربی، 2 الی 3 درصد ویتامین، املاح و اسیدهای آمینه است. این ماده به منظور رشد و نمو زنبور ملکه تولیدمی گردد.

مکمل ژل رویال دارای فواید و مزایای بسیار زیادی است، به طوری که امروزه شاهد آن هستیم که بسیاری از دانشگاه های بزرگ در سرتاسر جهان در حال تحقیق و بررسی دقیق ترکیبات معجزه گر این ماده ی شفابخش هستند. بسیاری از افرادی که از مکمل ژل رویال استفاده کرده بودند، بیان کردند که با مصرف این مکمل شاهد افزایش بسیار زیاد در سطح انرژی و بهبود کارایی بدن خود بودند. همچنین این افراد بیان کردند که مصرف مکمل ژل رویال به تنظیم بهتر ریتم خواب آن ها نیز کمک کرد. مکمل ژل رویال به طور چشمگیری شفافیت و زیبایی پوست آن ها را نیز افزایش داد.

 ترکیبات ژل رویال

ژل رویال یک ماده ی ژله ای اسیدی بوده که حاوی ترکیبات زیر است:

آب (60٪ -70٪)
شکر(5/7٪ -23٪)
لیپیدها (3٪ -8٪)
پروتئین ها (18٪ -9٪)
مقادیر اندکی از ویتامین ها و مواد معدنی
هورمون ها

با این حال ترکیب تمامی انواع ژل رویال یکسان نبوده و تحت تاثیر فاکتورهایی مانند موقعیت جغرافیایی و محل زندگی زنبورها، موقعیت زمانی (فصول مختلف سال) و گل های موجود در آن ناحیه متفاوت است. یکی از ترکیبات فعال موجود در مکمل ژل رویال، ماده ای به نام رویالیزین است؛ این ترکیب یک اسید چرب بوده که دارای خواص ضد باکتریایی منحصر به فردی است. البته پپتیدهای موجود در مکمل ژل رویال نیز دارای خاصیت ضد باکتریایی موثری هستند. مکمل ژل رویال حاوی ۱۸۵ ترکیب فعال بیولوژیکی است. وجود هورمون هایی مانند تستوسترون، پروژسترون، پرولاکتین و استرادیول در ترکیبات ژل رویال گزارش شده است. مکمل ژل رویال همچنین حاوی ترکیباتی به نام فلاونوئید نیز است که فواید بسیاری را در جهت بهبود سلامتی بدن ارائه می دهند.

خواص ژل رویال

تقویت سیستم ایمنی
بهبود عملکرد مغزی
مناسب برای بیماران آلزایمری
مناسب در دوران یائسگی
رفع خستگی
تنظیم فشار خون
بهبود دیابت
پیشگیری از پوکی استخوان
بهبود گوارش
درمان ناباروری مردان
درمان زخم
درمان چاقی
تقویت قوای جنسی

خواص ژل رویال را می دانید؟

این ماده لیمویی یا شیری رنگ که بسیار پر ارزش و گران بها است دارای حالتی ژله مانند است که در دهان آب می گردد دارای ویتامن ها و مکمل ها مفید بر بدن است. ژل رویال دارای پروتئین، اسید های آمینه و آنتی اکسیدان است که ارزش دارویی دارد و یک مکمل غذایی طبیعی در طب سنتی بعنوان داروی طبیعی و ارگانیک استفاده می شود.از مهمترین خاصیت های هانی ژل رویال می توان این موارد را نام برد که توانایی بالا بردن تقویت عمومی بدن، به تعادل رساندن سیستم ایمنی بدن، بالا بردن حافظه، محرک رشد قدی در کودکان در دوران بلوغ، اثرات آنتی اکسیدانی بالا و تنظیم فشار خون است.
یکی از مهمترین مواردی که این ماده شگفت انگیز مورد استقبال عموم مردم قرار گرفته است این است که ژل رویال یک ماده طبیعی بوده و در طبیعت بیرون آمده است و هیچ گونه عوارضی در آن مشاهده نشده است و از روش های ترکیبی کارخانه ای یا شیمیایی در ان پرهیز شده است بر همین منظور استفاده از این مکمل دارویی قوی در بیماری هایی همچون سرطان، بالابردن توان جسمی در ام اس، افزایش قدرت باروری، برطرف شدن نازایی و ناباروری، کاهش کسترول خون، افزایش حافظه، درمان کم خونی و… می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید